środa, 5 kwietnia 2017

Smoki i inne stwory

Dzisiaj wpis będzie krótki, bo tylko o trzech haftach ☺
Na początek postępy w naszym nowym HAED „Smoczku na baloniku”. Haft jest bardzo sympatyczny, ale tę część ze smokiem można opisać tylko krótkim stwierdzeniem: MASAKRA - totalne confetti. Dobrze, że balonik zapowiada się na łatwy i przyjemny

A więc smoczka było tyle:


A teraz jest tak:

Drugim haftem nad którym obecnie pracujemy jest „Samochodzik”. Ten wzór dla odmiany jest bardzo prosty, szybki i przyjemny, a do tego robimy go na kanwie 14 ct więc jakoś tak samo przybywa tych krzyżyków 😁


I teraz:


No i jeszcze nasz Mystery Sal, o którym pisaliśmy ostatnio. Michele z HAED zgodnie z zasadami tej zabawy 1 marca przesłała wszystkim uczestnikom pierwsze 3 strony wzoru i wielu z nich już po kilku dniach chwaliło się na facebooku postępami w swoich pracach, a my… przez pierwszą połowę miesiąca byliśmy  w szczerym polu 😓
Okazało się, że kupienie w Polsce tych konkretnych kolorów koralików i nici Kreinik, a tym bardziej Accentuate, które są potrzebne do haftu graniczy wręcz z cudem. 
Dzięki uprzejmości sklepu Image - Arte.pl jesteśmy już w posiadaniu koralików Miyuki Delica w cudnym odcieniu Galvanized Turquoise:

Nici Accentuate w Polsce nie ma, Kreinika w kolorze 221 niestety nie udało się nam znaleźć, a że przy obecnych kursach walut kupno nici za granicą jest mega nieopłacalne, musieliśmy zdecydować się na inny kolor i zamówiliśmy trzy różne odcienie złotego, a który wybierzemy to okaże się już niebawem.
W oryginale liście winorośli wyszywane są jedwabnymi, cieniowanymi nićmi specjalnie zrobionymi dla HAED dla tego projektu, ale tak jak pisaliśmy ich cena w przeliczeniu na złotówki była zaporowa (szczególnie koszty wysyłki) więc znaleźliśmy zastępstwo - mulinę DMC Color Variations nr 4030. Naszym zdaniem trafiliśmy idealnie.
Tak więc skompletowaliśmy materiały i rozpoczęliśmy haft mając nadzieję, że nadrobimy zaległości i … udało się!! 😄
Tak oto prezentuje się pierwsza część wzoru:Dostaliśmy już kolejną część i jak można było się domyślić jest to w zasadzie odbicie lustrzane pierwszych 3 stron oraz dodatkowy element na środku haftu 😃 Pracujemy już nad tą częścią, ale postęp prac pokażemy dopiero na koniec kwietnia.
Wiemy też, że będziemy wzór modyfikować, bo kilka elementów wolimy wykonać inaczej, ale o tym napiszemy szerzej za miesiąc.

Dziękujemy serdecznie za wszystkie pozostawione komentarze ❤

11 komentarzy:

 1. Super Haed, bardzo mi sie podoba. Fajny ten Mistery SAL! Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! A do Tajemniczego SALA można się chyba jeszcze dopisać - zapraszamy :)

   Usuń
 2. Podziwiam postępy i trzymam kciuki za każdy kolejny krzyżyk :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Żeby tylko doba była dłuższa... :)

   Usuń
 3. Jestem pełna podziwu-smoka przybyło dużo, a tajemniczy sal zapowiada się świetnie...u mnie niestety krzyżyki zeszły na plan dalszy narazie...niestety...mam nadzieję, że wkrótce wrócę na właściwe tory...
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za ciepłe słowa. Podglądamy Twojego smoka - wzór jest świetny, a i postępy też są :) W HAED-ach liczy się każdy krzyżyk, więc chwilowym zwolnieniem tempa się nie przejmuj - nas też to czasem dopada :)

   Usuń